فهرست برخی کالا، محصول و خدماتی که تولید آن ها به تفکر خلاقانه و همت پژوهشگران نیاز دارد و از تقاضای بسیار وسیعی هنگام تجاری شدن برخوردار هستند طبق گزارش انجمن آینده نگران حرفه ای عبارتند از :

ابداع فناوری های جدید برای استفاده بهینه از آب در صنعت کشاورزی اعم از فیلترهای ظریف برای تصفیه با بهره گیری از فناوری های نانو.

تغییر سیستم های فعلی تولید و مدیریت الکتریسیته که به هیچ وجه اقتصادی نیست، و جایگزین کردن سیستم های توزیع غیر متمرکز الکتریسیته.

تولید داروهای اختصاصی با توجه به اطلس ژن شناسی هر فرد و با استفاده از دانش GENOMICS. تولید داروهایی که مصرف عام دارند میلیاردها دلار هزینه برای دولت ها در بر دارد و کارایی لازم را در درمان افرادی که دارای ساختار ژنتیکی متفاوت هستند ندارد.

هوشمند کردن اشیاء و ابزارها با خاصیت تفکر بخشیدن به آن ها بر مبنای روش COMPUTING PERVASIVE. با استفاده از این روش می توان اشیاء و ابزارهای بسیار ارزانی تولید و به بازار عرضه کرد که قابلیت فرآوری و انتقال اطلاعات را بدون استفاده از KEYBOARD دارا باشند و هر ابزاری که در دسترس بشر است بتواند با موتورهای جستجوگر برای اخذ اطلاعات ارتباط برقرار کند.

طراحی و ساخت دستگاه های الکتروآنسفالوگرام، پرتونگاری، سونوگرافی، MRI و … در ابعاد کوچک. با توجه به اهمیت خارق العاده ای که حفظ تندرستی در افزایش امید به زندگی EXPECTENCY LIFE دارد ضرورت ایجاد می کند که بخشی از وظایف پزشکان و متخصصان به افراد جامعه محول شود. همانطور که امروزه هر فردی قادر است فشار خون، دمای بدن یا میزان چربی و قند خون خود را با استفاده از دستگاه های موجود اندازه گیری کند.

نکته

الویت های ارائه شده بخش کوچکی از نیازهای بشر طی دهه های آتی است، الویت ها در جوامع مختلف با سطوح علمی و فرهنگی می توانند متفاوت باشند.


جهت آشنایی و بهره مندی از خدمات خلق نوآوری اینجا کلیک کنید …

لینک اشتراک گذاری : irpatents.com/weblog/?p=40
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *